Hlasujte zde

Hlasování v anketě Střecha roku 2015 bylo ukončeno k 31.3.2015.

Výsledky ankety Střecha roku 2015 byly vyhlášeny 24.4.2015 na IBF v Brně a naleznete je zde.

Hlasování v anketě Střecha roku 2016 bude spuštěno 1.1.2016.

 

HLAVNÍ PARTNEŘI


 

 DeWalt

 

DODAVATEL VÝZKUMNÝCH ŘEŠENÍ


 

Mediaresearch

 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI


 

Časopis Můj dům

 

Časopis Dům a zahrada

 

Časopis Dřevo a stavby

 

Časopis Rodinný dům

 

Časopis Sruby&roubenky

 

Časopis Stavitel

  

Časopis Střechy Fasády Izolace

 

Aktuality

14.4.2015 - Výsledky ankety Střecha roku 2015 budou vyhlášeny a ocenění vítězným firmám budou předána během konference Fórum střech na IBF v Brně. Anketu Střecha roku 2015 vyplnilo přes 800 hlasujících, z toho více než 300 pokrývačů, tesařů a klempířů. Na základě jejich hlasování budou vyhlášeny výsledky. 

1.4.2015 - Hlasování v anketě Střecha roku bylo ukončeno. Výsledky budou nyní zpracovány a vyhlášeny na IBF v Brně 24.4.2015.

1.1.2015 - Je spuštěno hlasování nového ročníku ankety Střecha roku.

25.11.2014 - ČKAIT uděluje záštitu anketě Střecha roku 2015. Dotazník bude rozšířen o dotazy, jaké typy střešních krytin jsou dle hlasujících nejlepší pro šikmou a plochou střechu a jaké formy zateplení šikmých střech preferují. Odpovědi na tyto dotazy zjistí více informací o současných trendech v oblasti zastřešení.

31.10.2014 - Jednáme s ČKAIT o možné podpoře a spolupráci v projektu Střecha roku.

30.10.2014 - Dochází k úpravám dotazníku v anketě Střecha roku, tak aby bylo možné zjistit preference v používaných střešních krytinách. Nově budou hodnoceny i české HOBBY markety. Nebude vyhlašována kategorie Komín roku.

16.10.2014 Vloženy nové ceny do losování pro všechny hlasující. Losování bude probíhat v dubnu 2015 o ceny v hodnotě více než 100.000 Kč. Mezi ceny patří noblesní AKU šroubováky DeWALT, předplatné časopisů o stavbě a zařizování domu a další ceny. Všichni hlasující pokrývači, tesaři a klempíři získají prezentaci v hodnotě 790 Kč.

15.10.2014 Ve středeční příloze deníku MF Dnes - DOMA DNES vycházejí výsledky ankety Střecha roku 2014. Široká laická veřejnost se dozvídá o nejkvalitnějších značkách střešních materiálů dostupných v České republice, tak jak je určili svými hlasy tesaři, klempíři a pokrývači.

1.10.2014 Připravujeme nový ročník ankety Střecha roku 2015. Aktualizace webových stránek www.strecharoku.cz. Mezi nominované jsou vloženy nové značky výrobců střešních materiálů, tak jak se v ČR prodávají.

2.8.2014 Výsledky ankety Střecha roku byly zveřejněny v časopise Dům&zahrada v čísle 8/2014. Stále více čtenářů se dozvídá o nejkvalitnějších střešních materiálech a nejlepších regionálních prodejích střešních krytin.

5.7.2014 Výsledky ankety Střecha roku byly zveřejněny v časopise Dřevo a Stavby v čísle 4/2014. V časopise byly uvedeny značky nejkvalitnějších střešních krytin, výrobců střešních oken a tepelných izolací vzešlých z hlasování tesařů, klempířů a pokrývačů.

8.6.2014 Výsledky ankety Střecha roku byly zveřejněny v časopise Stavitel, číslo 6-7/2014. V časopise určeném pro odbornou stavební veřejnost byly uvedeny výsledky ankety Střecha roku.

24.4.2014 Na Stavebních veletrzích v Brně byly oceněny značky firem, pro které hlasovaly v anketě Střecha roku pokrývači, tesaři a klempíři z celé České republiky. Hlasování se zúčastnilo více než 700 hlasujících, do výsledků ankety Střecha roku bylo počítáno více než 200 hlasujících z řad tesařů, klempířů a pokrývačů, kteří zcela a správně vyplnily dotazník. Výsledky hlasování naleznete zde.

1.4.2014 Hlasování v anketě Střecha roku bylo ukončeno. Výsledky budou vyhlášeny na Stavebních veletrzích v Brně 23.4.2014.

1.3.2014 O nejlepších střešních materiálech se stále hlasuje, a to až do konce března. Za leden bylo rozdáno 71 cen vylosovaným hlasujícím - Aku vrtačku obdržel pan Bargár z pokrývačství BaB. Za únor bude opět 71 obdarovaných hlasujících.

1.1.2014 Na web byl vložen dotazník, který je možné vyplňovat a hlasovat tak o nejlepších značkách střešních výrobků a o prodejcích střešních materiálů. O anketě Střecha roku napsali Stavitel.cz a Imaterialy.cz. Anketa Střecha roku získala záštitu Ministra obchodu a průmyslu České republiky.

1.12.2013 Napsali o nás: v minulých měsících psali o anketě Střecha roku v Jihlavských listech či v časopisu Střechy Fasády Izolace. Byla dokončena finální verze dotazníku, který bude vyplňován během hlasování. 

16.10.2013 Mediálními partnery ankety Střecha roku se stal časopis se zaměřením na výstavbu dřevostaveb Dřevo&Stavby a časopis s úzkou specializací na výstavbu a užívání srubů a roubenek s názvem sruby&roubenky.

8.10.2013 Záštitu nad pořádáním ankety Střecha roku a vyhlašováním výsledků převzala Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT).

27.9.2013 Mediálními partnery ankety Střecha roku se stal časopis Dům a zahrada z vydavatelství Sanoma. Vydavatelství Sanoma zároveň nabízí každý měsíc jako dárek předplatné pro jednoho z vylosovaných hlasujících. 

1.9.2013 Mediálními partnery ankety Střecha roku se stal časopis Střechy-Fasády-Izolace, časopis Stavitel a internetový portál o střechách www.StavimStrechu.cz. Dodavatelem všech výzkumných služeb a zpracováním a vyhodnocením dotazníku se stala společnost Mediaresearch, člen SIMAR a jedna z nejvýznamnějších českých výzkumných agentur. 

1.8.2013 Webové stránky k anketě Střecha roku dostaly svoji finální podobu. Na stránkách nyní naleznete informace o všech vyhlašovaných kategoriích a také informace o způsobu a metodice určování oceňovaných firem v soutěži Střecha roku. Zároveň bylo stanoveno, že termín hlasování bude v zimních měsících roku 2014 a oficiální vyhlášení výsledků soutěže proběhne během brněnských Stavebních veletrhů v areálu BVV.

1.7.2013 Mediálními partnery soutěže Střecha roku se staly časopisy Můj dům a Rodinný dům. Časopis Můj dům je zaměřený na stavitele z řad laické veřejnosti, kteří hledají inspiraci při stavbě a zařizování svého domu. Více o časopisu naleznete na www.mujdum.cz,

Časopis Rodinný dům je určen pro čtenáře, kteří již vlastní svůj dům a v časopise hledají inspiraci ke zpříjemnění a zútulnění svého domova a rady a návody jak se o dům starat a řešit případné opravy spojené s používaním rodinného domu.

1.6.2013 Spuštěny provizorní webové stránky www.StrechaRoku.cz. Na těchto stránkách budou průběžně přidávány informace o probíhající soutěži Střecha Roku, která má pomoci všem stavebníkům při výběru kvalitních a osvědčených střešních materiálů. 

Kontakt

Organizátorem soutěže je portál o střechách www.krytiny-strechy.cz


e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Katalog výrobců střešních materiálů

Střešní krytiny pro šikmou střechu

 • Betonové tašky: Bramac, Mediterran, KM Beta, Besk, Betonpres, Benders, Filko, IBF, KB Blok, Euronit, Nelskamp
 • Pálené tašky: Tondach, Röben, Bramac, Creaton, Erlus, Jungmeier, Nelskamp,
 • Asfaltové šindele: IKO, Isola, Tegola, Onduline, Owens Corning, Icopal, Charvát, Dehtochema-TN
 • Plechové tašky: Satjam, Ruukki, Lindab, Balex Metal, Borga, Dekmetal, Evertile, Isola, Metrotile, Gerard, Hille, Legos, Omak Roof, Prefa Alluminiumprodukte, Plannja, Stato
 • Trapézové plechy: Satjam, Ruukki, Lindab, Balex Metal, Borga, Omak Roof
 • Plechové falcované krytiny: Lindab, Prefa Alluminiumprodukte, Rheinzink, Ruukki, VM Zinc, Satjam
 • Vláknocementové šablony: Cembrit, Eternit
 • Břidlice: Assulo, Dekslate, Richter-Pizzaras, Topstein
 • Vlnité krytiny: Cembrit, Gutta, Onduline, Eternit, Edilit
 • Plastové střešní krytiny: Capacco, Eureko, Lanit Plast, Pyramida
 • Krytiny z přírodních materiálů: Beskydský šindel

Střešní krytiny pro plochou střechu

Střešní okna: Velux, Roto, Fakro, Fenestra, Dakea, Okpol

Podstřešní fólie - Doplňkové hydroizolační vrstvy: Juta, Dörken, Dektrade, Tyvek, Gutta, Sunflex, Eurovent, MDM

Tepelné izolace střech (zateplení střechy): Isover, Rockwool, Knauf Insulation, Rotaflex, Bauder, Steico, Isocell, Kingspan, Recticell, Ursa, DCD Ideal, Schwenk, IKO Enertherm, Styrotrade, Pama, Puren, Bachl, Pur Izolace, Ciur

Okapy: Lindab, Satjam, Ruukki, K&J&G, Zambelli, Marley, Prefa Alluminiumprodukte, Rheinzink, Evromat

Nejvýznamnější prodejci střešních materiálů

 • Dektrade
 • Evromat
 • Pro Doma
 • ProEx 2000
 • Raab Karcher
 • První chodská 
 • Dachdecker
 • Coleman
 • Pospíchal
 • VPS
 • StavInvest
 • OBB
 • Salvator
 • Stavospol
 • Střechy Fous
 • Bek
 • Stavebniny Stavmat